Historia

Pub "Sarmata" powstał w 2000r. Na Placu po Farze rosła wtedy trawa i gdzieniegdzie wyłaniały się nieregularne fundamenty kościoła. Początkowo lokal dysponował jedynie skromnym barem i jedną salką dla gości.

W 2002r. dokonano kompleksowego zagospodarowania Placu po Farze: położono kostkę, odnowiono i wyeksponowano fundamenty, wbudowując w nie oświetlenie i tworząc w ten sposób przestrzeń bardziej przyjazną ludziom. Wraz ze zmianą Starówki zmieniał się Pub Sarmata: w kolejnych latach uruchamiane były nowe sale i odnawiano cały budynek.

Dzisiaj lokal oferuje gościom 160 miejsc siedzących w ośmiu salach, na trzech poziomach, a w planach jest jeszcze stworzenie VIP roomu. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem kuchennym, w którym pracują wyłącznie doświadczeni kucharze. W okresie letnim otwierany jest również ogródek przed lokalem.

Dla bezpieczeństwa gości lokal jest monitorowany. Klienci mogą również skorzystać z szybkiego bezprzewodowego internetu. Za pośrednictwem kanałów POLSAT SPORT oraz CANAL+ można na kilku ekranach oglądać imprezy sportowe na żywo (piłka nożna, boks, etc.). Przez lata działalności naszą kuchnię i ponującą w lokalu atmosferę doceniło wielu ludzi mediów, polityki oraz szerokie grono mieszkańców Lublina.